Äntligen är den här årets aktivitetskalender

Bild saknas - Golf 990378 1280

Nu finns årets aktivitetskalender publicerad under Tävlingar/Aktivitetskalender. Där hittar ni alla tävlingar som är planerad och så även övriga aktiviteter så som Sommargolf, träning för juniorer m.m.

Anmälan till alla tävlingar sker via Min golf på golf.se.

Har ni ev några frågor om aktiviteterna hör av er till info@kalixgolfklubb.se

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp