Golfbanan öppnar för säsongen!

Bild saknas - Open Sign

Från och med tisdagen den 19 juni öppnas golfbanan med ordinarie greener. Glöm inte bort att boka eran starttid på Min Golf. I övrigt se till att ta hand om banan på bästa sätt.

  • Laga nedslagsmärken
  • Lägg gärna tillbaka uppslagen torv
  • Skräp tas med och läggs i närmaste sopkorg

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp