Elisabeth Norman vald till ny styrelseordförande.

På det extra medlemsmötet den 14 december valdes Elisabeth Norman till ny styrelseordförande för Kalix Golfklubb.

De väntar en spännade tid med mycket arbete inför den kommande säsongen. Elisabeth kommer tillsammans med den nya styrelse jobba stenhårt för en ny lyckad golfsäsong här i Kalix.

Lycka till Elisabeth i din nya roll som ordförande.

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp