Inbjudan Midnattssolsgolf 29 juni

Bild saknas - Golfbild

Lördagen den 29 juni bjuder Kalix GK in till tävlingen Midnattssolsgolf med fantastiska upplevelser i prispotten. Kvällen börjar med souvas från muurikkan för att sedan via kanonstart kl 19,30 avslutas i midnattssol på golfbanan.

 

Tävlingsform: 2-mannascramble

Kanonstart kl 19.30

Tävlingsavgift: 200 SEK och då ingår middag

Tävlingsgreenfee: 160 SEK

 

1:a Pris

Övernattning i Igloo på Ice and light Village.

https://ice-and-light.com/sv

 

2:a Pris

En tur med Ice Breaker Polar Exploarer och bada isvak i Bottenviken.

https://www.icebreaker.fi/filipfsborg kalix 

 

3:e Pris

Saunarelax för sexpersoner på Filipsborg, The Mansion of.

 https://filipsborg.se/

 

Midnattssolsgolf

 

För fullständig inbjudan klicka här

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp