Informationsmöte Måndagen 1 april

Bild saknas - Crowd 2045498 1280

Informationsmöte angående golfen i Kalix kommer hållas måndagen den 1 april kl 19.00. Plats: Kalix Folkets hus.

Alla med ett golfintresse så väl litet som stort ta nu chansen och kom och lyssna/diskutera om golfens framtid i Kalix.

Datum: Måndag 1 april
Tid: Kl 19:00
Plats: Kalix Folkets hus

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp