Klubbhuset och Blå kiosken har nu stängt för säsongen.

Bild saknas - Flagga

En härlig säsong har gått mot sitt slut. Från den 16 september så är klubbhuset och blå kiosken stängd. Under vecka 38 kommer bollmaskin och rangmattor att plockas in i samband med att bana förbereds inför vintern. Tillsvidare kommer flaggorna på respektive hål att lämnas kvar så att man har möjlighet att spela de kvarvarande höstdagarna. OBS! Inget spel på banan vid frost.

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp