Ny styrelse vald för Kalix GK

Bild saknas - IMG 0051

Under årets höstmöte den 24 oktober valdes det in en ny ordförande, ledamöter samt suppleanter till styrelsen för Kalix Golfklubb. Tidigare ordförande Elisabet Norman tackades av för hennes tid och engagemang under de år hon suttit som aktiv ledamot samt ordförande i Kalix GK.

Styrelsen från och med den 24 oktober

Ordförande: Helena Brännmark

V. ordförande: Ulf Larsson

Kassör: Birgitta Lundgren

Ledamot Bengt-Arne Johansson

Ledamot: Ola Cederholm

Suppleant: Jörgen Svanold

Suppleant: Anna Ångström

 

Vi skickar ett stort lycka till, till den nyvalda styrelsen.

Önskar ni komma i kontakt med den nya styrelsen hittar ni deras kontaktuppgifter under Kontakter/Kalix golfklubb eller klicka här.

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp