Återvinn ert metallskrot - Stötta Kalix Golfklubb

Bild saknas - Metallskrot

Från och med nu kan man enkelt stötta Kalix Golkfubb genom att återvinna sitt metallskrot hos Cronimet. När man lämnar in metallskrotet meddelar man Cronimet att ersättningen ska skänkas till golfklubben.

Så passa nu på att rensa era förråd och ta med er metallskrotet till Cronimet istället för återvinningen. T.ex så kan en vattenblandare (kran) ge mellan 50 -80 SEK.

Cronimet hittar ni på Rudträskvägen 4, mittemot brandstationen.

 

Cronimets öppettider:

Vardagar kl 7:00 - 16:00, lunch mellan kl 11:00-11:30
(Under lunch är personalen på plats men undvik gärna så att även de hinner äta)

Senaste nytt från Kalix Golfklubb

Medlemsundersökningen Players 1st

28 augusti går årets medlemsundersökning, Players 1st, ut till samtliga medlemmar Undersökningen genomförs av det danska företaget Players 1st i samarbete med Svenska Golfförbundet, där över 350 svenska golfklubbar deltar. Players 1st är ett utmärkt verktyg för klubbens ledning att ta reda på vad ni medlemmar har för syn på verksamhet och anläggning. Resultatet ligger till stor del som grund för styrelse och klubblednings arbete med att göra rätt prioriteringar och sätta upp mål för klubbens verksamhet och framtid. Ju fler svar, desto bättre underlag för rätt beslut.

Läs mer »
Kalix Golfklubb
Nyborgsvägen 175
952 91
Kalix
Tel: 073-038 82 85 (Under öppettider)
E-post: info@kalixgolfklubb.se

Upp